آمار فروش سینماها در نخستین هفته ماه مبارک رمضان/ فیلمهایی که قربانی فروش “سامورایی در برلین” شدند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با گذشت یک هفته از شروع اکران فیلمهای سینمایی در ماه مبارک رمضان شاهد افت فروش در سینما‌ها هستیم، به چه دلیل که شرایط اکران ازبرای فیلمسازان فیلمهای رمضان فراهم نبوده و اغلب آنها فرصت کافی ازبرای معرفی کلیپ و تبلیغات لازم را نداشتند. همچنین شاهد بعضی کارشکنی‌ها از سمت شرکتهای پخش کلیپ و سینماداران بودیم که تنها در پی اکران کلیپ “سامورایی در برلین” بودند.

از سمت دیگر بعضی از فیلمهای ماه رمضان امکان پخش کلیپ تا روز جمعه را نداشتند و به صورت رسمی کار اکران را از جمعه شروع کردند. کلیپ سینمایی “سامورایی در برلین” ساخته مهدی نادری با گذشت یک هفته از اکران و در اختیار داشتن ۹۹ سینما ۷۱۶ میلیون تومان فروش داشته هست.

نبات به کارگردانی پگاه ارضی هم با داشتن ۵۹ سالن سینما فروشی معادل ۱۵۶ میلیون تومان کسب کرد. “به دنیا آمدن” به کارگردانی محسن عبدالوهاب با ۴۰ سالن ۲۷ میلیون فروش، “خانه دیگری” به کارگردانی بهنوش صادقی با ۳۶ سالن ۲۴ میلیون و “وکیل مدافع” به کارگردانی سلمی بابائی و ونداد دوشن با ۳۵ سالن ۱۵ میلیون فروش داشتند.

ولی در میان فیلمهای ماه رمضان کلیپ “تولدت مبارک” ساخته سمیه زارعی نژاد که با گیم اکبر عبدی و محمدرضا فروتن همراه هست تنها ۱۴ سالن در اختیار دارد و ۵ میلیون فروش داشته‌هست. این در حالی هست که هم اکنون اکران های نوروزی بیش از ۱۰۰ سالن در اختیار دارند و انگار قرار نیست جای خود را به فیلمهای جدیدالورود سینما بدهند.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *