تجمع طلّاب حوزه علمیه تهران در حمایت از سپاه- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور در پی کار غیرقانونی رئیس‌جمهور رژیم مستکبر آمریکا، در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کار به برگزاری اجتماع طلاب و روحانیون حوزه‌های علمیه کرد.

حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم که در حوزه علمیه مروی برگزار شد، طی سخنانی با تأکید بر اینکه تروریست نامیدن سپاه نشانی از ناتوانی آمریکاست گفت: امام خمینی فرمود: آمریکا دچار بحران هویتی به دلیل از میان رفتن پایه‌های اخلاقی از درون هست که ان شاء الله ما این نابودی را همچون فروپاشی شوروی خواهیم دید. امام می‌فرمود: آمریکا دست از سر ما بر نمی‌دارد، رابطه آمریکا با دیگر کشورها رابطه ظالم با مظلوم یا رابطه غارتگر با غارت شده هست، دولت آمریکا امروز شکست خورده و زخمی هست لذا وظیفه مسلمانان نفی سلطه و نشر اسلام هست و در آخر ایشان می‌فرمود: آمریکا دشمن ماست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی  گفت: در اصل قانون اساسی آمده پاسداران انقلاب اسلامی که در نخستین روزهای پیروزی انقلاب تشکیل شد در ادامه نقش خود به این معنی نگهبانی از انقلاب پابرجاست پس تا انقلاب زنده هست و تا وقت ظهور امام وقت عج پابرجا خواهد ماند. همچنین در اصل ١۵١ قانون اساسی آمده هست براساس حکم آیه قرآنی «وَأَعِدُّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُمْ» دولت موظف هست همه افراد کشور برنامه و امکانات آموزش نظامی طبق موازین اسلامی فراهم کند و سپاه مأمور این مسئله هست.

سپاه حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی هست

سالک با اشاره به اینکه سپاه حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی هست تصریح کرد: در جنگ هشت ساله در برابر صدام که تمام قدرت‌های نظامی جهان حمایتش می‌کردند ابتدایی‌ترین امکانات را نداشتیم ولی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سپاه قدرت بازدارنده در سطح منطقه، اروپا و حتی جهان شده هست و به همین جهت مقام معظم رهبری می‌فرمایند: درصورتیکه اسراییل حرکتی انجام دهد، تل‌آویو را با خاک یکسان خواهیم کرد و این نشان از قدرت ملی ایران هست که توان و بازومندی آن نشأت گرفته از بازوان قدرتمند سپاه هست. روز گذشته در جهان دو قدرت شرق و غرب وجود داشت ولی دو قطبی امروز جهان شامل قدرت اسلام ناب محمدی و استکبار جهانی هست که مطمئناً حسب وعده الهی انقلاب و اسلام ناب پیروز می‌شود و مقدمات ظهور امام وقت (عج) را فراهم خواهد کرد که الگوی این حرکت در جهان جمهوری اسلامی هست.

سالک گفت: امروز جمهوری اسلامی با پشتوانه ملت، نیروهای مسلح و قدرت سپاه در منطقه حضوری فعال دارد که نمونه‌ای از آن حل مشکل عراق، سوریه، پاکستان، افغانستان، یمن و … با تدبیر سپاه بود، آمریکا داعش را ازبرای جنگ نیابتی ساخته بود و عربستان و امارات از آن حمایت می‌کردند و اروپا سلاح و نیرو برایش فراهم می‌کرد و حتی اسراییل پذیرای مجروحانش بود با تلاش‌های سپاه قدس سفره‌اش از سرزمین‌های اسلامی برچیده شد ولی نباید غافل شویم که اندیشه داعشی همچنان باقی هست.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آمریکا در جنگ تحمیلی شکست خورد و باوجود خرج میلیاردها دلاری نتوانست مانع نفوذ ایران شود لذا امروز نگران شده آمد و کارشناسان گفته‌ها و پیام‌های درمورد این شکست‌ها به ترامپ می‌دهند. آمریکایی‌ها از برجام خارج شدند و تصور می‌کردند با این عمل شکست بزرگی به ایران وارد می‌شود ولی بازهم ناکام ماندند حال نیز مانع ورود کمک‌های دیگر کشورها به ایران می‌شوند که نشان اوج ذلت و درنده‌خویی آنان هست.

دموکراسی آمریکا در سراشیبی سقوط هست

سالک با بیان اینکه آمریکا شاخصه انحطاط تمدن غرب هست، گفت: امپراتوری دموکراسی آمریکا در سراشیبی سقوط هست و ازبرای حفظ عنوان موجودیت خود، سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد. مرکز فرماندهی نیروهای نظامی آمریکا در منطقه ما قرار دارد و جمهوری اسلامی فاصله چندانی با آن ندارد لذا حدود ۱۷۵ پایگاه آن‌ها در تیررس موشک‌های سپاه قرار دارد که از وقت امضای این بیانیه، لحظه‌ای خواب به نیروهای سیا و موساد در این پایگاه‌ها نرفته هست، چون سپاه منتظر فرمان مقام معظم رهبری هست تا این پایگاه‌ها را با خاک یکسان کند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا منتظر تائید یا رد این مصوبه در کنگره هست که در هر دو صورت به نفع جمهوری اسلامی، افزود: مجلس ایران در طرحی دوفوریتی عنوان کرد که نیروهای سیا و موساد در هر نقطه‌ای از جهان تروریست هستند و ارتش آمریکا در هرجایی تروریست محسوب می‌شود تا آنان بدانند نمی‌توانند برخلاف معاهدات میان‌المللی یک نیروی مسلح قدرتمند و برخاسته از دل مردم را تروریست بنامند.

آمریکا و اسرائیل سرکرده تروریست‌های جهان هستند

سالک با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل سرکرده تروریست‌های در جهان هستند، افزود: بدانند پیروزی از آن انقلاب اسلامی ایران هست و براساس نخستین نکته از دکترین ۱۰ گانه امام خمینی(ره)، دین از سیاست جدا نیست و امروز روحانیت باقدرت در رأس این حکومت قرار دارد و مقام معظم رهبری هدایت ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواه جهان را برعهده دارد و به دشمنان در مکاتب مختلف عنوان‌شده هست که اسلام قدرت تشکیل حکومت را دارد و مدافع مظلوم در هرنقطه‌ای هستامروز از مدرسه مروی به استکبار جهانی عنوان می‌کنیم که روحانیت با تمام توان و باقدرت قلم، بیان و حضور همه‌جانبه در میدان‌های مختلف، پشتیبان سپاه هست و قدمی به عقب بر‌نمی‌دارد و براساس آموزه اسلام «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّار» و «رُحَماءُ بَینَهُم» عمل خواهد کرد که تجلی آن «رُحَماءُ بَینَهُم» این گردهمایی امروز و همه حمایت‌های روزهای گذشته از سپاه هست و تجلی «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّار» نیز در راهپیمایی‌های نماز جمعه این هفته کشور حتی در مناطق سیل‌زده مشاهده شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *