سرخط خبرها
خانه / اخبار روز / تخلف ۳۰ میلیاردی ۸ نفر از کارکنان شهرداری کرج + سفری به گذشته؛ فایل‌منیجر دهه نودی مایکروسافت برای ویندوز 10 منتشر شد – دیجیاتو – دبستان پسرانه غیر دولتی

تخلف ۳۰ میلیاردی ۸ نفر از کارکنان شهرداری کرج + سفری به گذشته؛ فایل‌منیجر دهه نودی مایکروسافت برای ویندوز 10 منتشر شد – دیجیاتو – دبستان پسرانه غیر دولتی

خبرگزاری ایسنا: رئیس شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری ۲ شهرستان کرج از آغاز رسیدگی به تخلف 30 میلیارد ریالی هشت نفر از کارکنان شهرداری منطقه پنج کرج خبر داد

وی افزود: در این پرونده که 17 متهم دارد هشت نفر از کارکنان شهرداری در قبال جعل تاریخ، مبالغی را دریافت می‌کرده‌اند.

صادق حسنوند از رسیدگی به پرونده تخلف کارکنان شهرداری کرج خبر داد و گفت: سال گذشته بر حسب بازرسی‌های به عمل آمده توسط اداره کل بازرسی استان البرز این تخلف کشف شد؛ کارشناسان در بررسی‌های خود متوجه می‌شوند که تعدادی از کارکنان شهرداری در واحد درآمد منطقه پنج کرج و دبیرخانه اقدام به جعل درخواست‌های مربوط به تمدید جواز می‌کنند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری ۲ شهرستان کرج از آغاز رسیدگی به تخلف 30 میلیارد ریالی هشت نفر از کارکنان شهرداری منطقه پنج کرج خبر داد.

حسنوند درباره فعالیت این باند توضیح داد: با توجه به اینکه رمز مربوط به سیستم باید تنها در اختیار مسئول انفورماتیک باشد ولی وی این رمز را در اختیار یکی دیگر از کارکنان قرار داده بود تا با جعل تاریخ مندرج در سیستم و تقاضانامه ارباب رجوع، موجبات معافیت ارباب رجوع از پرداخت عوارض را فراهم کند.

وی اضافه کرد: در مجموع به میزان سه میلیارد تومان به حقوق بیت المال و درآمد شهرداری کرج زیان وارد شده و پرونده در حال رسیدگی است که احکام آن در روزهای آتی صادر خواهد شد.

——————-

مایکروسافت طی اقدامی جالب به تازگی کدهای سورس نخستین فایل منیجر ویندوز را منتشر کرده است
مایکروسافت طی اقدامی جالب به تازگی کدهای سورس نخستین فایل منیجر ویندوز را منتشر کرده است. سابقه این فایل منیجر به 28 سال پیش بر‌می‌گردد، یعنی زمانی که ویندوز 3.0 به تازگی عرضه شده بود و فایل منیجر محصولی انقلابی برای خلاص شدن از MS-DOS برای مدیریت فایل‌ها به شمار می‌رفت.

فایل منیجر کلاسیک مایکروسافت به کاربران اجازه کپی، جابجایی، پاک کردن و جستجوی فایل‌ها را می‌داد و این نهایت کاری بود که می‌توانست انجام بدهد. اگر‌چه این فایل منیجر این روزها دیگر کاربرد زیادی ندارد، اما به خاطر قدمتش بسیار باارزش است و نصب آن در ویندوزهای مدرن امروزی می‌تواند بسیار نوستالژیک و خاطره‌انگیز باشد.

فایل منیجر کلاسیک ویندوز نه فقط به خاطر قدمت، بلکه به این خاطر که مثال خوبی از قابلیت بکوارد ویندوز به شمار می‌آید هم بسیار ارزشمند است. بنابراین اگر دوست دارید بدانید که حدودا سی سال پیش نرم‌افزارهای ویندوز به چه شکل بوده‌اند، به هیچ وجه فایل منیجر کلاسیک ویندوز را از دست ندهید.

برای دریافت این فایل منیجر، می‌توانید همین حالا به وبسایت گیت‌هاب مراجعه کرده و سورس کد آن را دریافت کنید. جالب است بدانید که کدهای این فایل منیجر کلاسیک در سال 2007 از ویندوز NT 4 برداشت شده و تا امروز توسط کریگ ویتنبرگ، یکی از رؤسای بازنشسته مایکروسافت نگهداری می‌شده است.

درباره ی back120

همچنین ببینید

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران: اگر دولت اجازه دهد بازار IT کارش را می‌کند – دیجیاتو – دبستان پسرانه غیر دولتی

شرکت‌های سخت‌افزاری و واردکنندگان کالاهای IT این روزها به دلیل افزایش و ناآرامی قیمت ارز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *