سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / نتیجه عجیب یک تحقیق؛ 75 درصد آمریکایی ها مخالف فناوری خودران هستند – دیجیاتو – دبستان پسرانه غیر دولتی

نتیجه عجیب یک تحقیق؛ 75 درصد آمریکایی ها مخالف فناوری خودران هستند – دیجیاتو – دبستان پسرانه غیر دولتی

با توجه به روند کنونی تردیدی نیست که آینده صنعت خودرو با فناوری خودران گره خورده است

در خارج از آمریکای شمالی میانگین افراد علاقه مند به فناوری خودران 30 درصد برآورد شده که این رقم نیز چندان چشمگیر نیست؛ مخصوصا اینکه 24 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی کاملا مخالف ایده اتومبیل های خودران بوده و گفته اند که هرگز از این دسته از وسایل نقلیه استفاده نخواهند کرد.

در این بین 37 درصد از افراد اعلام کرده اند که دوست دارند اتومبیل هایشان به فناوری نیمه خودران مجهز باشند، 12 درصد نیز به استفاده از ناوگان اتومبیل های خودران به اشتراک گذاری مسیر اظهار علاقه کرده اند.

image

بر اساس یافته های این تحقیق حدود یک چهارم آمریکایی ها و کمتر از 20 درصد از کانادایی ها طرفدار اتومبیل های خودران بوده و یا نسبت به استفاده از آنها تمایل نشان می دهند.

آمریکایی ها البته نسبت به تکنولوژی هایی مثل پارک خودکار و کروز کنترل تطبیق پذیر علاقه نشان داده اند. 58 درصد از افراد نظرسنجی شده در ایالات متحده گفته اند که در صورت تجهیز به فناوری پارک خودکار از آن استفاده می کنند؛ 53 درصد نیز گفته اند که از فناوری خوران در اتوبان ها و سفرهای طولانی بهره می گیرند.

نظرسنجی موسسه Ipsos یک نکته بسیار جالب نیز دارد. طبق این نظرسنجی 58 درصد از دموکرات ها و 67 درصد از جمهوری خواهان خود را به عنوان علاقه مندان خودرو معرفی کرده اند. به عبارت دیگر طیف بیشتری از افرادی که در نظرسنجی Ipsos شرکت داشته اند، تمایلی نسبت به فناوری خودران نداشته و مایل هستند کنترل کننده خودرو خودشان باشند.

اخیرا یک موسسه تحقیقاتی به میان مشتریان بازار خودرو رفته و درباره فناوری خودران از آنها نظرسنجی کرده است. در این تحقیق که بین 27 نوامبر و 8 دسامبر سال گذشته انجام شده، از 21,549 نفر نظرسنجی به عمل آمده است. این افراد بین 18 الی 24 سال سن داشته و اهل 28 کشور مختلف بوده اند.

image

image

با توجه به روند کنونی تردیدی نیست که آینده صنعت خودرو با فناوری خودران گره خورده است. با وجود مزایای پرشمار به نظر می رسد هنوز این فناوری چندان تکامل نیافته و سیستم های مربوط به آن نمی توانند جایگزین راننده شوند. حتی در صورت تکامل اینکه آیا این فناوری با استقبال روبرو خواهد شد یا خیر، پاسخی قاطع و مطمئن ندارد.

Tesla Autopilot

درباره ی back120

همچنین ببینید

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران: اگر دولت اجازه دهد بازار IT کارش را می‌کند – دیجیاتو – دبستان پسرانه غیر دولتی

شرکت‌های سخت‌افزاری و واردکنندگان کالاهای IT این روزها به دلیل افزایش و ناآرامی قیمت ارز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *