نخستین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ایرانشهر برگزار می‌شود- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته باشگاه خبرنگاران پویا، رابطه ها عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، نخستین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ایرانشهر با نگاه به مرز و مرزداری و اقوام ایرانی و به قصد ایجاد فرصت پیوند فرهنگی و هم‌اندیشی ساکنین مرزهای ایران برگزار می‌شود.

این جشنواره در تلاش هست با نگاه به مرز و مرزداری و اقوام ایرانی فرصتی ازبرای پیوند فرهنگی و هم‌اندیشی ساکنین مرزهای ایران فراهم کند. به همین قصد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ استان سیستان و بلوچستان، اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی ایران نخستین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ایرانشهر را به جهت آشنایی ساکنین استان‌های مرزنشین در عرصه‌های گوناگون فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و… برگزار خواهند کرد. این جشنواره در دو قسمت «مسابقه» و «نمایش‌های آیینی و سنتی» برگزار می شود.

سقف پذیرش آثار در قسمت «مسابقه» ۱۰ نمایش هست. آثار متقاضی این قسمت نباید تا پیش از این در هیچ جشنواره رقابتی در گستره سراسری شرکت کرده باشند. آثاری می‌توانند در این قسمت شرکت کنند که تا پیش از مهلت ارسال آثار حداقل پنج اجرای عمومی (به تأیید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یا انجمن هنرهای نمایشی استان) داشته باشند.

قسمت «نمایش‌های آیینی و سنتی» نیز به صورت رقابتی برگزار می‌شود و بر اساس انتخاب هیأت داوران در سه قسمتِ تحقیق و پژوهش آیین‌ها، کارگردانی و طراحی فضای نمایشی یک برگزیده معرفی و به برگزیدگان جوایزی اهدا می‌شود. سقف پذیرش اثر در این قسمت شش نمایش و حداکثر تعداد نفرات هر گروه ۱۲ نفر هست.

نخستین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان، شهرستان ایرانشهر برگزار می‌شود و دبیرخانه این رویداد هم در همین شهرستان قرار دارد.

فراخوان نخستین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ایرانشهر پس از تایید نهایی مدیرکل هنرهای نمایشی به زودی منتشر می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *