پیش‌بینی آینده برجام در شبکه مستند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

 

به‌گفته خبرگزاری تسنیم، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان با ارسال نامه‌ای به کشورهای حاضر در توافق هسته‌ای، تصمیم ایران ازبرای کاهش تعهداتش را نسبت به این توافق‌نامه عنوان کرد و با انتخاب ضرب‌الاجل ۶۰ روزه ازبرای کشورهای اروپایی خواستار حل شدن وضعیت بحرانی خرید نفت و مشکل تبادلات مالی و بانکی شد.

این کار که همزمان با نخستین سالگرد خروج آمریکا از برجام صورت گرفت، واکنش‌های بسیاری را در داخل و خارج از کشور به همراه داشت. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نخستین واکنش‌ها نسبت به این تصمیم ایران، خواستار تماس مقامات ایرانی با وی جهت مذاکره شد و مقامات اروپایی نیز از لزوم ادامه برجام سخن گفتند. روز گذشته سران اروپایی ازبرای تحقیق ضرب‌الاجل برجامی ایران در بروکسل جلسه فوق‌العاده گذاشتند.

این قسمت از برنامه «۳۶۰ درجه» با تحقیق واکنش ایران و اروپا، آینده برجام و اقدامات متقابل ایران در راستای کاهش تعهداتش در این توافق‌نامه را زیر ذره‌میان می‌برد.

«۳۶۰ درجه» مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی هست که با توجه به اتفاقات و سوژه‌های با اهمیت هر هفته با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، جمعه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *