کلودمونه زیر ذره‌میان سی‌و‌هفتمین جشنواره جهانی کلیپ فجر- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته باشگاه خبرنگاران پویا، مستند ایتالیایی «نیلوفرهای آبی مونه-جادوی آب و نور»  (Water Lilies of Monet-The magic of water and light) به کارگردانی جوانی ترویلو (Giovanni Troilo) در قسمت «مستند زیر ذره میان» سی و هفتمین جشنواره جهانی کلیپ فجر به نمایش درمی آید.

این مستند با تمرکز بر تابلوی بزرگ «نیلوفرهای آبی» (Water Lilies) توانسته هست به زیبایی و ظرافت، جنبه های گوناگون از زندگی هنری اسکار-کلودمونه (oscar-claude monet) و زیبایی شناسی آثار این نقاش مشهور فرانسوی را مورد تحلیل قرار دهد.

کلودمونه (۱۸۴۰-۱۹۲۶) از بنیانگذاران اصلی سبک امپرسیونیسم و خالق مجموعه «نیلوفرهای آبی» شامل حدود ۲۵۰ نقاشی رنگ روغن هست. مشهورترین نقاشی از این مجموعه را می توان «برکه نیلوفرهای آبی» دانست که در ژوئن ۲۰۰۸ میلادی در حراجی کریستی در لندن به قیمتی حدود ۸۰ میلیون دلار فروخته شد.

«مستند زیر ذره میان» یکی از قسمت های جشنواره جهانی کلیپ فجر هست که در چند سال گذشته مورد توجه مخاطبان قرار گرفته هست. این قسمت در دوره گذشته با نمایش هشت مستند توانست توجه منتقدان را به خود جلب کند.

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff…com و پست الکترونیکی جشنواره Info@Fajriff…com هست. سی‌و‌هفتمین دوره جشنواره جهانی کلیپ فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *